Forums La Roumanie pour les amis
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Forums La Roumanie pour les amis

les forums Roumanie du site www.onlineRo.com


 
AccueilAccueil  PortailPortail  Dernières imagesDernières images  S'enregistrerS'enregistrer  RechercherRechercher  Connexion  
Le Deal du moment :
TCL C74 Series 55C743 – TV 55” 4K QLED 144 ...
Voir le deal
499 €

 

 O intrebare privind securitatea sociala

Aller en bas 
AuteurMessage
the_passenger
Nouvel utilisateur
Nouvel utilisateur



Messages : 1
Age : 38
Localisation : Bordeaux
Inscription : 08/04/2012

O intrebare privind securitatea sociala Empty
MessageSujet: O intrebare privind securitatea sociala   O intrebare privind securitatea sociala EmptyDim 8 Avr 2012 - 19:27

Salutare!vreau sa o intreb un lucru,poate cineva care a avut de a face cu asa ceva sau a trecut prin aceeasi chestie imi va spune ceva util:am venit in Franta acum 6 luni,in urma cu 3 luni am semnat un contract de voluntariat "Service Civique" pentru un an de zile si am depus actele pentru primirea asigurarii medicale si implicit a numarului de securitate sociala.Ceea ce vreau sa intreb este la ce imi poate folosi acest numar dupa ce il voi avea;de exemplu daca imi va permite sa ma inscriu la Pole Emploi,sa "agat" un contrat en alternance sau apprentissage la care sa nu se aplice aceleasi conditii ca si celor care vor sa se angajeze(demersuri la prefectura+taxe), pentru ca am incercat de cateva ori atunci cand am "aterizat" aici si nu a fost posibil.Multumesc
Revenir en haut Aller en bas
http://oamenicaretrecprinviatanoastra.blogspot.com
 
O intrebare privind securitatea sociala
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
Forums La Roumanie pour les amis :: Forums Roumanie :: Le Bar à Gan-
Sauter vers:  

roumanie.superforum.fr les forums de discussions francophones sur la Roumanie du site www.onlineRo.com




Créer un forum | ©phpBB | Forum gratuit d'entraide | Signaler un abus | Forum gratuit